شرکت صادرات واردات

وبسایت نئوفارم اولین مرجع و دایرکتوری شرکت های صادرات و واردات ، شرکت های بازرگانی بین المللی ، شرکت های واردکننده ، شرکت های صادرکننده و شرکت های ترخیص کالا می باشد . در این سایت شما می توانید با برترین صادرکننده ها و واردکننده در ارتباط باشید و چنانچه قصد صادرات کالا و یا واردات و ترخیص کالا را داشته باشید ، نئوفارم به شما کمک خواهد کرد . همچنین اگر دارای شرکت صادرات کالا و یا واردات و ترخیص کالا هستید می توانید در نیازمندی های شرکت های صادرات و واردات نئوفارم لیست شرکت های بازرگانی ایران خود را ثبت کنید تا به شمار مشتریان خود بیفزایید .

صادرات

در تجارت بین‌الملل، صادرات (به انگلیسی: Export) کالا یا خدماتی است که در یک کشور تولید می‌شود و به کشور دیگری فروخته می‌شود. فروشنده این کالاها و خدمات یک صادرکننده است. خریدار خارجی نیز واردکننده می باشد.

صادرات بخش حیاتی اقتصاد یک کشور می باشد چرا که از طریق صادرات تولید ناخالص ملی افزایش می یابد. و از طرفی به دلیل پیچیده بودن فرآیند صادرات ، شرکت های صادراتی کالا نقش مهم و حیاتی در کشورها ایفا می کنند.

واردات شرکت واردات

واردات (به انگلیسی: Import) به کالاهایی که در کشور یا کشورهایی ساخته یا فراهم شده و از راه تجاری به یک کشور دیگر وارد گردد، واردات گفته می‌شود. معمولاً چون تهیهٔ پاره‌ای کالا برای برخی کشورها امکان‌پذیر نبوده یا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نمی‌باشد، لذا آنان با استفاده از کالاهای وارداتی نیازمندی‌های خود را تأمین می‌کنند. شرایط جوی و وضع آب و هوا از جمله عوامل تعیین‌کننده ضرورت و میزان واردات است.

نکته حائز اهمیت در امر واردات کالا این است که اگر کشوری میزان واردات آن از صادراتش پیشی بگیرد ، در اصطلاح می گویند که کشور مورد نظر تراز تجاریش منفی شده است. ( و بالعکس )

در کشور خودمان نیز بسیاری از کالاها به دلیل اینکه تولید نمی شود ، وارد می شوند. شرکتهای واردکننده کالا نیز بخش مهم فرآیند ورود کالا به کشور هستند.

ترخیص کالا چیست ؟

در امر صادرات و واردات برای خروج کالا از گمرک از اصطلاح ترخیص کالا استفاده می شود. ترخیص کالا یا توسط خود شخص یا نماینده قانونی شخص صورت می پذیرد. فرایند ترخیص کالا شامل تهیه آماده‌سازی و ثبت اسناد و مدارک به صورت فیزیکی یا الکترونیک و محاسبه هزینه‌ها شامل مالیات، سود بازرگانی و حقوق گمرکی و دیگر تسهیلات ارائه شده به واردکنندگان و صادرکنندگان می‌باشد.